Ogólnopolska akcja profilaktyczna zostanie zainaugurowana tego samego dnia w Szczecinie, gdzie odbędzie się między innymi konferencja prasowa na ten temat.
Policjanci w całym kraju, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, będą informowali kierujących oraz pieszych o konieczności używania elementów odblaskowych.
Wszyscy, którzy tego dnia spotkają się z policjantami chodzieskiej drogówki otrzymają odblaski.
Pamiętajmy, że te małe elementy, umieszczone w widocznym miejscu na odzieży mogą nam uratować życie. Dlatego wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.