Wydział dróg informuje ponadto, że drogi powiatowe w zakresie zwalczania śliskości utrzymywane są w zależności od potrzeb i występującego na danej drodze natężenia ruchu w IV, V i VI standardzie zimowego utrzymania. W praktyce oznacza to, że posypywane są odcinki dróg decydujące o możliwości ruchu tzw.: „górki”, zakręty, skrzyżowania, przejazdy kolejowe, miejsca gdzie występują przejścia dla pieszych i przystanki autobusowe oraz inne odcinki wskazane przez zarządcę drogi. Natomiast odśnieżanie wykonywane jest na wszystkich odcinkach dróg w systemie ciągłym.
Pamiętajmy, że nie ma możliwości całkowitej likwidacji powstałej w wyniku zjawisk atmosferycznych śliskości zimowej, lodowicy, gołoledzi czy warstwy zajeżdżonego śniegu. Zimowe utrzymanie dróg polega tylko na łagodzeniu skutków występujących zjawisk i powstałych z tego tytułu utrudnień.
Wydział dróg zwraca się z prośbą do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie wzmożonej ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze oraz nie utrudnianie i nie blokowanie przejazdu piaskarkom i pługom pracującym na drogach.