Sprawą zajęli się policjanci z Chodzieży, a następnie z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Został przesłuchany pokrzywdzony mężczyzna i inne osoby, które mogły pomóc swoimi zeznaniami w identyfikacji napastników. Na miejscu przestępstwa policjanci wykonali szczegółowe oględziny i zabezpieczali ślady. Rozpoczął się żmudny proces ustalania potencjalnych sprawców rozboju.
Pierwsze zatrzymane osoby 26 stycznia br. to 2 mężczyzn i kobieta, z którą, jak ustalili policjanci, przyjechali na miejsce zdarzenia. 22 lutego kryminalni zatrzymali ostatniego podejrzanego.
W miejscach zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli miedzy innymi siekierę, kominiarki oraz pistolet na metalowe kulki i telefony komórkowe. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu sąd zastosował wobec całej czwórki 3-miesięczny areszt tymczasowy. Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.