Szczegóły dotyczące planów platformy ujawnił jej szef Bob Iger podczas konferencji inwestorskiej. Stwierdził, że skala współdzielenia kont jest znacząca.
Spółka znalazła rozwiązanie techniczne, które pozwoli temu przeciwdziałać.
- Więcej informacji Disney ma przekazać do końca br., a pierwsze rozwiązania ograniczające udostępnianie przez subskrybentów kont osobom spoza ich gospodarstw domowych pojawią się w przyszłym roku. Wtedy mają być już widoczne efekty biznesowe tych działań - czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl.
Na to samo zdecydował się Netflix. Popularna platforma od maja rozpoczęła wysyłanie wiadomości do użytkowników w Polsce, którzy udostępniają konto osobom spoza gospodarstwa domowego.
Za dodanie osoby, która nie mieszka w obrębie gospodarstwa domowego właściciela konta, konieczna jest opłata w wysokości 9,99 zł miesięcznie.
Disney+ oprócz wprowadzenia tego typu ograniczeń, chce podnieść ceny abonamentów miesięcznych.
- Obecni subskrybenci będą mogli pozostać przy obecnych pakietach, których ceny wzrosną w grudniu albo przenieść się do pakietu reklamowego - piszą Wirtualne Media.
Stawki wzrosną o około 30% - z 28,99 zł miesięcznie na 37,99 zł.