Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zaprezentowali przybyłem gościom wszystkie samochody ratownicze i specjalne będące na wyposażeniu jednostki. Jak zawsze na tego typu pokazach sprzętu największe wrażenie wywarły zestawy hydrauliczne do uwalniania osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Po zaprezentowaniu sprzętu i wyposażenia samochodów przystąpiono do ćwiczeń praktycznych. Goście mogli osobiście przymierzyć wyposażenie oraz sprzęt ochronny strażaka. Kolejnym punktem wycieczki było rozwijanie i zwijanie węży pożarniczych. Młody laureat wraz z rodzeństwem przekonali się, że nie jest to lekka praca. Dalszym punktem wycieczki był pokaz i nauka podstawowych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy goście spróbowali swoich sił podczas resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomie ćwiczebnym.
Na koniec strażacy zaprezentowali alarmowanie jednostki do wyjazdu ratowniczo-gaśniczego oraz zjazd po ześlizgu alarmowym. Wizytę zakończono pamiątkowym zdjęciem na tle samochodu gaśniczego.