Zamknij
REKLAMA

Pożar kurnika w Próchnowie

06:47, 27.08.2021 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

25 sierpnia 2021 roku o godzinie 18:42 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o pożarze kurnika na terenie fermy drobiu w miejscowości Próchnowo.  Zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży i Wągrowca, OSP Próchnowo, OSP KSRG Margonin oraz OSP KSRG Budzyń.  

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez straż pożarną: z budynku kurnika wydobywa się gesty dym, pracownicy zakładu ewakuowali się przed przybyciem straży pożarnej – nikt nie został poszkodowany.  

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu do budynku inwentarskiego z kamerą termowizyjną, gdzie po zlokalizowaniu źródła ognia podano jeden prąd wody w natarciu na palącą się ściółkę oraz drewniane wygrodzenie kurczaków. Dalsze działania polegały na dogaszeniu ściółki oraz oddymieniu budynku.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 30 m2 wyściółki ze słomy oraz uduszeniu przez istniejące duże zadymienie uległo około 100 szt. kurczaków.    

W działaniach trwających dwie i pół godziny brało udział 11 zastępów straży pożarnej w sile 31 strażaków, Policja oraz pogotowie energetyczne.   

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%