Zamknij

Drzewo przewróciło się na budynek

11:13, 30.04.2021 | K.D
Skomentuj fot. OSP Margonin
REKLAMA

29 kwietnia 2021 roku o godzinie 14:29 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację o powalonym drzewie w miejscowości Margońska Wieś, które spadło na linię energetyczną uszkadzając również ogrodzenie oraz dach budynku jednorodzinnego - brak jest osób poszkodowanych.

Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP KSRG Margonin, Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz Pogotowie Energetyczne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że duże drzewo leży na drodze, korona znajduje się na płocie oraz częściowo na dachu budynku jednorodzinnego. Ponadto przewrócony jest słup energetyczny i iskrzą się przewody elektryczne – nikt nie został ranny.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu i nie dopuszczaniu osób postronnych do miejsca zdarzenia. Przybyłe na miejsce akcji Pogotowie Energetyczne odłączyło prąd w linii. Następnie ratownicy z OSP Margonin przy pomocy mechanicznych pił do drewna usunęli zagrażające części drzewa. Uszkodzeniu uległ dach budynku (zerwane dachówki na powierzchni kilu metrów kwadratowych).

Ubytki w dachu zabezpieczono za pomocą plandeki dachowej. Podczas zdarzenia nikt nie przebywał w budynku, a mieszkańcy (2 osoby) najbliższą noc spędzili u rodziny. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W działaniach trwających dwie godziny brały udział 2 zastępy straży pożarnej (7 strażaków) oraz pogotowie energetyczne.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%