Zamknij
REKLAMA

Nauczyciele i uczniowie z SP 1 w projekcie Erasmus plus

15:00, 03.04.2019 | K.D
REKLAMA
Skomentuj

W dniach od 24 do 31 marca nauczyciele i uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży uczestniczyli w wyjeździe do Welingradu w Bułgarii. Wyjazd odbył się  w ramach międzynarodowego projektu Erasmus plus.

Młodzież z Polski, Włoch, Rumuni i Turcji przez cały tydzień przebywała u rodzin swoich kolegów z Bułgarii. Tematem przewodnim  zjazdu była dyskryminacja. Uczniowie przedstawiali prezentacje, w których omawiane były stereotypy o krajach partnerskich. Podczas pobytu w Bułgarii młodzież wraz z nauczycielami poznała również tańce charakterystyczne dla każdego kraju. „Mieliśmy niepowtarzalną okazję zatańczyć Poloneza na deskach starożytnego amfiteatru w Plovdiv- drugiego co do wielkości miasta w Bułgarii. To było niesamowite”- relacjonuje jedna z uczestniczek. Mieszkając u swoich partnerów, uczniowie chodzieskiej jedynki, mieli okazję poznać kulturę, zwyczaje i kuchnię Bułgarii od środka oraz poszerzyć swoje umiejętności językowe.

- Na pytanie - "Co Wam się najbardziej podobało?" - zgodnie odpowiedzieli „Ludzie”. To chyba najważniejsze. Nieważne w jakim miejscu na Ziemi się znajdujemy, ważne są relacje jakie nawiążemy i ile one dla nas znaczą. Wystarczy się na nie otworzyć. Erasmus plus daje właśnie tę możliwość - dodaje jeden z nauczycieli biorących udział w projekcie.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone