Zamknij
REKLAMA

Chodzież sparaliżowana po burzy

17:19, 20.07.2020 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

19 lipca 2020 roku około godz. 17:30 przez miasto Chodzież przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu i gradu oraz porywistym i silnym wiatrem. W wyniku nawałnicy na terenie miasta strażacy musieli interweniować 40 razy do północy oraz kolejno 10 razy w dniu kolejnym w godzinach porannych – łącznie w dniach 19 i 20 lipca br. z powodu przejścia burzy z godziny 17:30 strażacy interweniowali 50 razy. Nikt na szczęście nie został ranny.

Najwięcej zdarzeń było związanych z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic oraz budynków niżej położonych i zalanych posesji oraz ogródków działkowych. Ponadto strażacy musieli usuwać powalone drzewa, odłamane konary i gałęzie, leżące na drogach, usuwać skutki zerwanych linii energetycznych przez nadłamane konary drzew. W jednym zdarzeniu, w którym uszkodzeniu uległ dach na budynku mieszalnym zaszła konieczność jego zabezpieczenia przy pomocy plandeki.

W działaniach ratowniczych wykorzystywany był w szczególności sprzęt do wypompowywania wody, sprzęt wysokościowy, sprzęt burzący, pilarki oraz sprzęt oświetleniowy. Na miejsce zdarzeń przybył Burmistrz Chodzieży wraz z pracownikami, który zabezpieczył ciepłe posiłki dla pracujących strażaków.

W działaniach w dniu 19 lipca do północy brało udział naprzemiennie 19 zastępów staży pożarnej w sile 74 strażaków. Do zdarzeń zostały zadysponowane jednostki ochrony przeciwpożarowej z powiatu chodzieskiego, wągrowieckiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.

W kolejnym dniu (20 lipca) skutki burzy usuwały 4 pojazdy ratownicze (10 strażaków). Działa straży pożarnych wspierali Policjanci oraz Pogotowie Energetyczne.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA