Zamknij
REKLAMA

Akcja strażaków w chodzieskim Sanatorium

17:07, 20.04.2021 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

20 kwietnia 2021 roku tuż przed godziną 10-tą strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży udzielili pomocy w uzupełnieniu tlenu medycznego w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów Szpital w Chodzieży na ulicy Szamarzewskiego, w którym są leczeni m.in. pacjenci zakażeni SARS-CoV-2.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży wpłynęło od Szpitala w Chodzieży, w związku z problem z zatankowaniem ciekłego tlenu medycznego z cysterny do zbiorników przy szpitalu w Chodzieży.

Zadysponowano do zdarzenia zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży wraz z przewoźnym agregatem prądotwórczym o dużej mocy należącym do Starostwa Powiatowego w Chodzieży. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podłączeniu i uruchomieniu agregatu prądotwórczego w celu wspomagania procesu tankowania ciekłego tlenu  medycznego do zbiorników zewnętrznych. Podczas działań przepompowano zostało ok. 3,5 tony tlenu medycznego. W działaniach trwających godzinę brały udział 3 zastępy straży pożarnej (8 strażaków).

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%