Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10:17, 14.11.2019
Jak w prosty sposób przemycić do naszego menu sezonowe warzywa? Wystarczy, że skorzystamy z przepisu na szybką, a jednocześnie wykwintną sałatkę ze skarbami natury. A tych jesienią na szczęście nie brakuje. Łódeczki z dyni w zestawieniu z jarmużem, serem feta i kwaskowatą żurawiną sprawią, że sałatka będzie prawdziwą ucztą dla zmysłów.
1
15:31, 06.09.2018
Poranny pośpiech jest jedną z najczęstszych przyczyn pomijania pierwszego posiłku. Tymczasem skomponowanie pełnowartościowego śniadania wcale nie musi zajmować zbyt wiele czasu. Najlepiej zatem postawić na posiłki, które nie tylko dostarczą energii na cały dzień, ale jednocześnie będą zdrowe i proste w przygotowaniu. Jak przełamać śniadaniową rutynę, aby każdy dzień tygodnia rozpoczynać z apetytem?
14:47, 14.05.2018
Kończące się zapasy wekowanych warzyw i rozpoczynający się sezon na nowalijki to doskonały czas na zmianę diety. Korzystając z dobrodziejstw natury, warto pokusić się o przygotowanie pysznych, wiosennych kanapek. Nie tylko pysznie smakują, ale i pięknie wyglądają. Aby nadać im jeszcze ciekawszego charakteru warto zaserwować je w nowej, ciekawszej odsłonie.
16:25, 20.04.2018
13 kwietnia w salce szkoleniowo-edukacyjnej Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Studzieńcu odbyła się konferencja pod nazwą: „Wymagania w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę w świetle rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.” Jej organizatorami byli Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Chodzieży i Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. w Chodzieży.
15:32, 19.12.2017
Wielkimi krokami zbliżają się najbardziej rodzinne i oczekiwane dni w naszym kalendarzu – Święta Bożego Narodzenia. Przygotowania do wigilijnej kolacji i czas spędzany z bliskimi przy wspólnym stole sprawiają, że jest to magiczny moment w roku. Smak wigilijnych dań tworzy niepowtarzalny charakter tego wyjątkowego wieczoru i jest nieodzownym elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją wigilijne potrawy są bezmięsne, a jednym z ich głównych składników są produkty zbożowe.
18:16, 18.11.2017
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich 14 listopada włączyli się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy.
17:14, 08.11.2017
Przyjście na świat wcześniaka to nieustająca walka o przetrwanie, która dzięki postępowi medycyny jest na szczęście coraz bardziej skuteczna. Mimo to czas, zanim stan zdrowia maluszka poprawi się na tyle, by przestać drżeć o jego życie, jest ogromnym wyzwaniem. Z okazji obchodzonego 17 listopada Światowego Dnia Wcześniaka prezentujemy wywiad z Joanną Kmieć – kobietą, która sprawiła, że dziesiątkom tysięcy tych najmniejszych noworodków łatwiej przetrwać ten trudny okres.
15:14, 14.09.2017
Na terenach przyległych do MOSiR-u pojawiły się nowe urządzenia do rekreacji.
19:47, 18.07.2017
W wakacje szczególnie staramy się wzbogacić swój jadłospis, korzystając z sezonowych warzyw i owoców. Warto jednak pamiętać, że ze zdrową dietą nie trzeba czekać aż do lata. Przez cały rok, niemalże w każdym sklepie dostępna jest tzw. superżywność. Poznaj polskie i zagraniczne produkty, które są smakowitym źródłem witamin i wartości odżywczych.
14:16, 28.05.2017
Maj to miesiąc, w którym możemy przyrządzić pyszną zupę szczawiową.
18:07, 17.05.2017
Wszyscy kochamy weekend za niespieszne poranki. Wyspani, tryskamy kreatywnością, przygotowując królewskie śniadanie. Naleśniki, sałatki i smoothie smakują tym lepiej, że możemy zjeść je bez pośpiechu, w towarzystwie bliskich. O śniadaniu należy jednak pamiętać także w ciągu tygodnia.
11:15, 08.03.2017
Brak słońca, dieta uboga w cenne dla organizmu minerały, brak witamin – to wszystko powoduje, że organizmowi ciężko dostosować się do zmian, które niesie za sobą kolejna pora roku, dlatego nie dla wszystkich nadejście wiosny oznacza zastrzyk energii i chęć do działania. Niektórzy odczuwają w tym okresie osłabienie, brak koncentracji i senność. To może być wiosenne przesilenie. Podpowiadamy, jak skutecznie sobie z nim radzić i cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.
10:33, 02.03.2017
Piękne, atrakcyjne nimfy w zderzeniu z brudnym przejściem podziemnym… Plastikowy kasownik zamiast czułego kochanka… Raperskie flow w kontraście do żenującego bełkotu. W ten innowacyjny sposób Główny Inspektorat Sanitarny chce zwrócić uwagę młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek. Właśnie wystartowała ogólnopolska kampania „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”.
10:18, 02.03.2017
Około 6 milionów osób w Polsce żyje z wadami słuchu. Podstawowym problemem, oprócz powszechnego lekceważenia konieczności ochrony słuchu jest to, że zaledwie 18% pacjentów cierpiących na niedosłuch korzysta z jednej z metod poprawiających jakość ich życia. To zdecydowanie za mało. Obchodzony 3 marca Światowy Dzień Ochrony Słuchu jest okazją do mówienia o skali zjawiska niedosłuchu oraz o jego leczeniu.
14:05, 20.01.2017
Fundacja Udaru Mózgu publikuje mapę powrotu do zdrowia po udarze. Z danych wynika, że sytuacja chorych w Polsce jest wyjątkowo trudna. Rekordowy, odnotowany czas oczekiwania na rehabilitację to 20 lat.
REKLAMA
© superchodziez.pl | Prawa zastrzeżone