Zamknij
REKLAMA

Tamara Gonzalez Perea: W dzieciństwie dotknął mnie rasizm

18:51, 24.01.2018 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Odwaga jest niezbędna do tego, żeby być szczęśliwym i czuć się dobrze ze sobą – uważa blogerka. Ją odwagi nauczyło dzieciństwo, w którym niejednokrotnie spotkała się z niechęcią spowodowaną jej kolorem skóry. Teraz gwiazda jest bardzie odporna na hejt i stara się dzielić tą postawą ze swoimi fankami. Jej zdaniem w życiu najważniejsze jest być sobą i o to warto walczyć.

Tamara Gonzalez Perea jest córką Polki i Panamczyka, przy czym wygląd odziedziczyła po ojcu. Blogerka twierdzi, że wychowując się w Polsce, z powodu ciemniejszego odcienia skóry niejednokrotnie narażona była na rasistowskie zaczepki. Szczególne bolesne było to w okresie dzieciństwa, gdy nie była w stanie zrozumieć niechęci swoich rówieśników.

– Spotkałam się z zachowaniem, którego jako dziecko nie mogłam zrozumieć, dlaczego ktoś może nie chcieć ze mną przebywać, może mnie nie lubić tylko dlatego, że mam inny kolor skóry – mówi Tamara Gonzalez Perea agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Blogerka twierdzi, że negatywne doświadczenia z dzieciństwa wiele ją nauczyły. Dzięki nim zyskała odwagę do bycia sobą i siłę pomagającą nie przejmować się nieprzychylnymi opiniami ludzi. Akceptuje fakt, że nie każdemu może się podobać jej kolorowy, oryginalny wizerunek, nie bierze jednak do siebie krytyki. Zapewnia, że stara się żyć zgodnie z zasadą: żyj i pozwól żyć innym, a spokojnego podejścia do hejterów uczy swoje fanki w mediach społecznościowych.

– Szanuję to, że ludzie są różni, i myślę, że większość ludzi szanuje taką właśnie autonomię, dlatego odwaga jest bardzo ważna, nie zawsze jest łatwa, często wręcz przeciwnie, trudno jest zdobyć się na odwagę, ale jest to kluczowe do tego, żeby być szczęśliwym i czuć się dobrze ze sobą – mówi blogerka.

Autorka poczytnego bloga Macademian Girl twierdzi, że odwagę trzeba w sobie stopniowo budować, co wymaga wewnętrznego poszukiwania, często bardzo trudnego. Gwiazda widzi w komentarzach pod swoimi internetowymi postami, że jej czytelnicy często mają ochotę podjąć pewne odważne decyzje, czy to odnośnie zmiany pracy, wyboru studiów czy włożenia wielobarwnego ubrania, obawiają się jednak reakcji bliskich oraz otoczenia.

– Trzeba pamiętać o tym, że w życiu jedyne, co jest warte, to właśnie być sobą, trzeba o to zawalczyć, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie być szczęśliwi – mówi Tamara Gonzalez Perea.

Jest również przekonana, że na dłuższą metę ludzie doceniają szczerość. Gdy ktoś konsekwentnie dąży do wybranego celu lub lansuje swój oryginalny wizerunek, ludzie zaczynają go w pewnym momencie akceptować, nawet jeśli nie wpisuje się w ich wizję świata.

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA