Zamknij
REKLAMA

Ten prezent zwali Cię z nóg!

00:00, 08.12.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa te chwile kiedy zasiadałeś do pisania listu do św. Mikołaja? Na pewno tak! W końcu tych emocji i wiary, że wystarczy poprosić, by marzenia się spełniły, się nie zapomina! Dlatego warto postarać się, by i nasze dzieci miały podobne wspomnienia.

Własnoręcznie przygotowany list do św. Mikołaja na www.listymikolaja.pl może przynieść wiele radości zarówno jego małemu autorowi, jak i dorosłej osobie asystującej przy jego tworzeniu. To też świetny sposób na podtrzymywanie świątecznych tradycji i dziecięcej wiary, że wszystko jest możliwe.

Podtrzymać tradycję
Życie codzienne pod wpływem nowych technologii bardzo się zmieniło. Jeszcze nie tak dawno ze skrzynki pocztowej wyciągało się listy, a w każdym domu w szufladzie przechowywana była papeteria. Dziś częściej korespondencja ogranicza się do wystukiwania na klawiaturze komputera czy smartfona treści e-maili, smsów czy korzystania z komunikatorów. Elektroniczna korespondencja nie ma jednak tego uroku, który miały tradycyjne papierowe, pisane odręcznie wiadomości. List do św. Mikołaja będzie świetną okazją, by odświeżyć tę tradycję i jednocześnie wytłumaczyć dziecku jak należy pisać listy, jak zwracać się do ich odbiorcy, czy też w ogóle zwrócić uwagę na staranność i poprawność językową.

Jak napisać list do św. Mikołaja?
Starsze dziecko list do św. Mikołaja może napisać samo. Możemy mu podpowiedzieć jedynie, co powinno się w nim znaleźć, czyli oprócz tradycyjnej listy prezentowych życzeń, niech zamieści w nim kilka słów o sobie, nie zapominając też, oczywiście, o zapewnieniu o swoim dobrym zachowaniu. Młodszemu dziecku możemy pomóc zapisując to, co nam podyktuje lub zaproponować mu wspólną zabawę i częściowo, lub nawet w całości, zastąpić treść obrazkami namalowanymi przez malucha. Stworzenie takiego listu może się okazać niezłą zabawą, która pochłonie uwagę i dzieci i opiekujących się nimi dorosłych.

Św. Mikołaj odpisuje na listy
A gdyby tak pokazać dziecku, że jego wysiłek włożony w przygotowanie listu się opłacił? I to nie tylko dlatego, że pod choinką znalazła się upragniona lalka czy samochód zdalnie sterowany. Na pewno dziecko ucieszy się z niespodzianki, jaką będzie odpowiedź na napisany wcześniej list do św. Mikołaja. Możemy ją zamówić na stronie www.listymikolaja.pl. A co ważne taki list możemy spersonalizować, wpisując nie tylko dane dziecka, ale również powołując się na wydarzenia z jego życia. Zamówiona przesyłka przyjdzie tradycyjną pocztą, zaadresowana oczywiście na naszego malucha.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA EURO AGD - nowa gazetka