Zamknij

Na czym firma może faktycznie zaoszczędzić pieniądze?

00.00, 27.10.2022 artykuł sponsorowany
Freepik

Główną funkcją każdej firmy jest zarabianie pieniędzy. Firmy, które zarabiają pieniądze, mogą służyć swoim klientom i zaspokajać ich potrzeby, podczas gdy firmy, które tracą pieniądze, nie są firmami na dłużej. Firmy muszą się martwić o wynik finansowy. Muszą mieć pewność, że są przygotowane do długoterminowego wzrostu finansowego, a to oznacza nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale także kontrolowanie wydatków. 

Cięcie kosztów 

Biorąc to pod uwagę, zbyt często firmy ograniczają wydatki, aby zaoszczędzić pieniądze. I, jak na ironię, te ruchy kosztują ich na dłuższą metę dużo pieniędzy. Więc tak, czasami cięcie wydatków jest właściwym posunięciem, a czasami wręcz konieczne. Ale oto kilka typowych rzeczy, które firmy robią, aby zaoszczędzić pieniądze, co w rzeczywistości kosztuje ich znacznie więcej pieniędzy na dłuższą metę. Przeczytaj więcej na: https://interesypolskie.pl.  

Obcinanie wynagrodzeń i świadczeń dla obecnych lub nowych pracowników 

Wynagrodzenia i świadczenia są często największym wydatkiem firmy. Czy jest więc lepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy niż ich cięcie? Cóż, nie tak szybko. Żaden pracownik nie zaakceptuje z radością obniżki wynagrodzeń lub świadczeń. Dlatego niewiele firm stosuje takie podejście do swoich obecnych pracowników. 

Zamiast tego wiele firm zaczyna oferować nowym pracownikom niższe pensje lub gorsze pakiety świadczeń. To równie zły pomysł. Pomyśl o tym: jeśli próbujesz zaoszczędzić pieniądze, oznacza to, że Twój talent nie działa tam, gdzie chcesz. Jeśli obniżysz pensje dla nowych pracowników, będzie to oznaczać, że w przyszłości przyciągniesz niższy poziom talentów. 

Firmy mogą zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, być może zmiana struktury wynagrodzeń dla nowych pracowników i powiązanie jej bardziej z wynikami. W ten sposób pracownicy mogą potencjalnie zarobić więcej, jeśli będą się wyróżniać w swojej roli. 

Albo nadszedł czas, aby dokładnie przyjrzeć się, jak wdrażany jest Twój obecny talent. Czy Twoi ludzie nie spełniają oczekiwań, czy też nie stawiasz ich na pozycji, która pozwoli im odnieść sukces? Jeśli tak jest, zatrudnienie większej liczby osób – niezależnie od ceny – tylko pogorszy problem. 

Podsumowując, cięcie wynagrodzeń doprowadzi tylko do gorszych pracowników. Jeśli nie planujesz zmiany strategii, w jaki sposób mniejsza pula ekspertów w Twoim zespole pomoże Ci lepiej osiągnąć cele biznesowe? Pamiętaj, aby oszczędzać na tym, co nie przynosi nic dobrego Twojej działalności i pracownikom. 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%