Zamknij
REKLAMA

Gursz – Szef Sztabu Wyborczego w Wielkopolsce

10:56, 21.02.2020 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Na wniosek i z rekomendacji senatora Adama Szejnfelda w dniu 19 lutego br. Zarząd Platformy Obywatelskiej Regionu Wielkopolski w Poznaniu powołał na Regionalnego Szefa Sztabu Wyborczego Jacka Gursza, burmistrza Chodzieży, prezesa Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

 

Jacek Gursz to społecznik i aktywista, świetny burmistrz i organizator, sprawdzony „w boju” nie tylko we własnych kampaniach wyborczych, ale także, jako okręgowy szef sztabu wyborczego Wielkopolski Północno-Zachodniej. Dlatego bez wahania zgłaszam i rekomenduję Zarządowi jego kandydaturę na Szefa Sztabu Wyborczego Regionu Wielkopolska – mówił, zgłaszając i rekomendując Jacka Gursza, senator Adam szejnfeld, szef Okręgu Pilskiego PO i wiceprzewodniczący Wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej w Poznaniu.

 

****

 

Jacek Ryszard Gursz jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Biznesu w Poznaniu, kierunek administracja publiczna. Żonaty, ma dwójkę dzieci. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

 

W latach 2002-2006 był radnym miasta Chodzieży, a od 2006 roku jest burmistrzem Chodzieży.

 

Wcześniej, w latach 1990-2006 był przedsiębiorcą, księgarzem, aktywnym uczestnikiem działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, społecznikiem, inicjatorem wielu akcji charytatywnych. W latach 2001 – 2006 był prezesem Chodzieskiego Klubu Gospodarczego, obecnie pozostaje natomiast prezesem honorowy tego stowarzyszenia.

 

Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej, Bractwa Strzeleckiego w Chodzieży oraz Stowarzyszenia Alumni.

 

Jacek Gursz był trzykrotnie nominowany w konkursie tygodnika Chodzieżanin pn. „Siedmiu Wspaniałych”, w 2004 został laureatem I nagrody czytelników w kategorii „Działalność samorządowa i społeczna”. W 2006 został wyróżniony tytułem Człowiek Roku w kategorii „Polityka”. Odznaczony Złotym Medalem Polskiego Związku Niewidomych, Honorowym medalem PCK, uczestnik projektu International Visitors Leadership w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Departamentu Stanu w roku 2007.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%