Zamknij
REKLAMA

Strażacy wrócili z Grecji

09:36, 02.09.2021 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

1 września 2021 roku o godzinie 18:25 do Chodzieży powrócili strażacy, którzy uczestniczyli w gaszeniu pożarów lasów w Grecji.  
 
 
Strażacy z Chodzieży weszli w skład modułu do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów (GFFFV). W skład modułu wchodziły komponenty z Wielkopolski oraz woj. dolnośląskiego, komponent łączności z KW PSP Kraków oraz logistyczny z KM PSP Warszawa. Łącznie w misji, w dwóch turach, brało udział 286 strażaków (po 143 ratowników) oraz 46 pojazdów. Dzisiejszy powrót drugiej tury strażaków oficjalnie kończy 25-cio dniową misję pomocy Grekom w walce w pożarami lasów.

Z wielkopolski łącznie wyjechało 129 strażaków (65 w pierwszej turze oraz 64 w drugiej) oraz 21 pojazdów z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP 19 komend miejskich i powiatowych PSP woj. wielkopolskiego (Kalisza, Konina, Leszna, Poznania, Złotowa, Czarnkowa, Gniezna, Jarocina, Koła, Kościana, Krotoszyna, Międzychodu, Ostrzeszowa, Piły, Pleszewa, Rawicza, Turku, Wolsztyna i Chodzieży).

Z Chodzieży łącznie wyjechało 10 strażaków (5 w pierwszej turze oraz 5 w drugiej turze) oraz jeden ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy. Przybyłych strażaków przywitali: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży mł. bryg. Adam Grunwald,  Dowódca JRG PSP st. kpt. Maciej Zwierzykowski wraz z z-cą kpt. Maciejem Nowakiem, zmiana służbowa JRG oraz rodziny strażaków. 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%