Zamknij

ZUS zakończył wysyłkę "trzynastek"

08:40, 01.06.2019 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

9 mld zł trafiło już do emerytów, rencistów i osób pobierających zasiłki oraz świadczenia przedemerytalne z tytułu tzw. "trzynastego świadczenia". Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył już także wysyłkę decyzji o przyznaniu jednorazowego świadczenia pieniężnego.

Dziś ostatni świadczeniobiorcy ZUS otrzymali "13. emeryturę". Wypłata ostatniej transzy "trzynastki" dla osób pobierających zasiłki i świadczenia przedemerytalne nastąpiła z jednodniowym wyprzedzeniem, gdyż termin płatności jednorazowego świadczenia pieniężnego dla tej grupy klientów to 1 czerwca. Jednak z uwagi na fakt, że to dzień wolny od pracy, "trzynastki" dla ok. 110 tysiecy osób pobierających zasiłki i świadczenia przedemerytalne zostały wypłacone do piątku, 31 maja. Ostatnia transza wypłatowa opiewała na kwotę 111 mln zł.

W siedmiu poprzednich terminach płatności: 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25, ZUS wypłacił blisko 8,3 milionów "trzynastek" dla emerytów i rencistów na kwotę 8,9 mld zł brutto. Większość (ok. 72%) została przelana na konta bankowe klientów ZUS, pozostała cześć to wypłaty za pośrednictwem poczty.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył już także wysyłkę decyzji o przyznaniu jednorazowego świadczenia pieniężnego. Do dziś do 8,2 mln świadczeniobiorców, którzy otrzymali "trzynastkę" trafił już list z decyzją z ZUS.

Przypominamy, że do jednorazowego świadczenia pieniężnego uprawnieni byli wszyscy klienci, którzy na dzień 30 kwietnia 2019 roku mieli ustalone prawo do emerytury, renty, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego i wypłata świadczenia nie była zawieszona np. z uwagi na osiąganie przychodów przekraczających obowiązujące progi zarobkowe.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%