Zamknij

W Chodzieży odbył się kiermasz zabawek

09:48, 07.07.2022 | .
Skomentuj UM Chodzież
REKLAMA

W sobotę, 25 czerwca na ul. Strzeleckiej miało miejsce wyjątkowe powitanie wakacji, a to za sprawą II Chodzieskiej Wymiany pn. „uSTRZEL zabaw(k)ę”, czyli kiermaszu używanych zabawek.

Na placu zabaw rozłożone zostały stoiska, głównie obsługiwane przez dzieci przy asyście rodziców. Dzieci wystawiły na wymianę lub sprzedaż zabawki różnego rodzaju. Założenie było jednak takie, aby mimo, że używane nadawały się do ponownej zabawy i były kompletne. Dzieci obsługując swoje mini-stoisko i przygotowując się do kiermaszu ćwiczyły swoją przedsiębiorczość, zrobiły porządek w pokojach, a przy okazji zarobiły przysłowiowe „parę groszy” na wakacje. Ich zadowolenie było najlepszą nagrodą dla organizatorów.

Ponadto dzieci mogły wziąć udział w rozmaitych aktywnościach tuż obok na boisku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Animatorki z firmy AKUKU zaproponowały dzieciom malowanie włosów, zabawy ruchowe oraz kolorowe warkoczyki i bańki. Można było także zagrać w wersje XXL popularnych gier tj. Dobble czy Pędzące Żółwie. Na uczestników kiermaszu czekały  darmowe lody, oranżada czy zdjęcia w fotobudce, które otrzymywało się natychmiast. Całość wydarzenia uświetniły występy i animacje zespołu tanecznego ChDK pod kierownictwem Małgorzaty Ziemby. Ekologicznie edukował znany już dzieciom Chodzieski Eko Ludek.Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Rewitalizacja Chodzież Od Nowa, a organizacyjnie wspierane było przez Chodzieski Dom Kultury, MOSiR w Chodzieży, MORPA w Chodzieży, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Chodzieży, Chodzieski Eko Ludek – edukacja ekologiczna  oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizację sp. z o.o. w Chodzieży, które w ten upalny dzień postawiły kurtynę wodną.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%