Zamknij
REKLAMA

Wielko pożar domu jednorodzinnego w Chodzieży

17:39, 01.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

31 maja 2022 roku o godzinie 15:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku piętrowego w Chodzieży przy ulicy Leśnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz z OSP KSRG Milcz, OSP KSRG Stróżewo, OSP Chodzież stwierdzono wydobywający się dym z dachu budynku mieszkalnego oraz płomienie wychodzące z przestrzeni pomiędzy kalenicą a dachówką – pożarem objęta była również jedna ściana domu.

W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar.

-Pożar udało się na szczęście szybko ugasić – spaleniu uległo część dachu budynku, część elewacji budynku i drzwi tarasowe – pozostałą część domu udało się uratować. Dalsze działania polegały na rozebraniu części dachu celem dogaszania tlących się elementów dachu- informuje bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży.

Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez Policję wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa, strażacy przystąpili do zabezpieczenia dachu za pomocą plandek ochronnych, które zostały dostarczone przez właścicieli budynku.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad godzinę brały udział 8 zastępów straży pożarnej w sile 27 strażaków. Akcję wsparło Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%