Zamknij
REKLAMA

Wąż grasował na plaży

14:52, 18.08.2020 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

13 sierpnia 2020r. około godz.17:30 Straż Pożarna w Chodzieży otrzymała dość nietypowe zgłoszenie dotyczące węża, który pełza po plaży publicznej nad Jeziorem Karczewnik.

Na miejsce zadysponowano zastęp ratowniczy z JRG Chodzież. Na miejscu okazało się, że wąż o długości około 60-70cm pełza po plaży i wzbudza wielkie zainteresowanie wśród dużej grupy plażowiczów. Wg ubarwienia stwierdzono, że jest to zaskroniec zwyczajny, wąż niejadowity, który często występuje na podmokłych terenach w pobliżu jezior i bagien. Strażacy schwytali węża do plastikowego wiadra, a następnie wypuścili go w pobliskim lesie. Wąż bezpiecznie oddalił się w zarośla lasu o własnych siłach.

 

Tego samego dnia 13 sierpnia 2020r. około godz.17.00 do SK KP PSP Chodzież wpłynęło zgłoszenie o osach, które zagnieździły się w samochodzie osobowym, który stoi na prywatnej posesji w Studzieńcu. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Chodzież. Jak się okazało, niebezpieczne owady błonkoskrzydłe znalazły sobie nowy dom pod karoserią auta osobowego Smart. Jak widać w dniu tym zwierzęta dały o sobie znać strażakom w dość specyficzny sposób.

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA