Zamknij
REKLAMA

Pożar piwnicy w Lipiej Górze

12:10, 31.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

27 grudnia 2021 roku tuż przed godziną dwudziestą drugą Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zadymieniu w piwnicy budynku jednorodzinnym w miejscowości Lipia Góra. Zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Lipa Nowy-Dwór, OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Margonin i OSP Lipa Góra.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez straż pożarną: z pomieszczenia piwnicznego kompleksu połączonych budynków mieszkalnych i gospodarczych wydobywa się gęsty dym. Mieszkańcy ewakuowali się z budynków przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej – nikt nie został poszkodowany.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody i piany ciężkiej w natarciu na palące się materiały palne w kotłowni i piwnicy. Dalsze działania polegały na dogaszeniu tlących się elementów w piwnicy oraz usuwaniu ich przez okno na zewnątrz piwnicy.

W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie kotłowni i piwnicy, materiały palne składowane w piwnicy, w tym opał oraz okopceniu uległa klatka schodowa i elewacja budynku. W działaniach trwających prawie 4 godziny brało udział 7 zastępów straży pożarnej w sile 32 strażaków, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%