Zamknij
REKLAMA

Spotkania Babć i Dziadków z policjantami

13:54, 11.02.2019 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Choć od Dnia Babci i Dnia Dziadka upłynęło już trochę czasu, to nadal w przedszkolach na terenie powiatu odbywają się spotkania z tej okazji. Oprawa muzyczna i występy wnuków nadają wyjątkowości chwili. Właśnie w takiej atmosferze przebiegają pogadanki profilaktyczne z seniorami. Ich celem jest zadbanie o bezpieczeństwo naszych najukochańszych Babć i Dziadków.

 

By życzenia zdrowia, szczęścia i uśmiechu na każdy dzień się spełniły, warto choć w kilku słowach przypomnieć Babciom i Dziadkom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Stąd też wizyty policjantów w szkołach i przedszkolach.

Policjanci podczas pogadanek omawiają bloki tematyczne dot. metod okradania, oszukiwania osób starszych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na stosowane przez przestępców techniki psychomanipulacyjne, bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania, bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Podkreślają także, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Mamy nadzieję, że wszystkie udzielone porady przyczynią się do podniesienia świadomości osób starszych w przedmiocie różnych zagrożeń.

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA