Zamknij
REKLAMA

Jak utrzymać higienę w łóżku osoby starszej i schorowanej?

09:15, 29.04.2022 | materiał partnera

Poziom higieny, który utrzymujemy na co dzień ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, ale też i samopoczucie. Jest to ważny element, do którego musimy przyłożyć dużą uwagę. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych ludzi, którzy potrzebują opieki osób trzecich w zachowaniu czystości. Mowa tutaj o szpitalach i placówkach opieki, w których znajdują się osoby starsze i schorowane. Duża część z tych osób zwyczajnie ze względu na stan zdrowotny nie jest w stanie sama zadbać o odpowiedni poziom higieny. Wówczas wykwalifikowany personel jest za to odpowiedzialny. Warto zwrócić szczególną uwagę na osoby, które większość czasu spędzają w łóżku, gdyż to właśnie tam łatwo o stworzenie warunków przychylnych rozmnażaniu bakterii.

Zanieczyszczony materac 200x200 - Jak sobie z tym poradzić?

Zanieczyszczony materac jest czymś co bardzo negatywnie wpływa na higienę snu. W miejscach takich jak szpitale bardzo łatwo jest o zabrudzenie materaca, chociażby jedzeniem. Dodatkowo materac może nasiąkać ludzkim potem co tworzy bardzo brzydko wyglądające plamy. Wielu ludzi głowi się nad tym jak najlepiej pozbyć się uporczywych plam na materacu. Środki chemiczne, szczególnie te o dużej sile na pewno nie będą na dłuższą metę sprzyjały osobie leżącej na materacu. W przypadku czyszczenia materiału wodą, łatwo o zbyt duże nagromadzenie wilgoci. Jak zatem zachować materac w czystości? Najlepiej wyposażyć się w nieprzemakalne ochraniacze na materac.

Zapobieganie to najlepszy sposób – ochraniacz nieprzemakalny 200x200

Nieprzemakalny ochraniacz skutecznie zatrzymuje wszelkie substancje, które w przeciwnym wypadku wsiąknęłyby w materac. Jest to doskonała ochrona i sposób na zachowanie czystości. Nie da się też ukryć, że to bardzo duże ułatwienie dla personelu placówki medycznej. Zamiast czyścić cały materac, wystarczy zdjąć ochraniacz i założyć nowy.

Kwestie bezpieczeństwa i wygody

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w przypadku ochraniaczy na materac, warto wiedzieć o tym, że produkowane są one z bardzo dobrej jakości materiałów, które są odpowiednio przebadane pod kątem wpływu na skórę. Nieprzemakalne ochraniacze na materac są bezpieczne nawet dla najdelikatniejszej skóry. Dowodem na to jest fakt, że tego typu ochraniacze często są stosowane w łóżkach dziecięcych. Jeżeli chodzi natomiast od wygodę to ochraniacz na materac jest praktycznie niewyczuwalny, pod warunkiem, że zostanie on odpowiednio dobrze dobrany. Nie może być on zbyt duży, gdyż wówczas może się podwijać i marszczyć.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%