Zamknij
REKLAMA

Andrzej Michalski - kandydat na burmistrza Chodzieży

18:20, 05.09.2018 | K.D
Skomentuj
REKLAMA

Ma 59 lat, jestem chodzieżaninem. Wychował troje dzieci. Ukończyłem Wyższą Oficerską Szkołę Samochodową w Pile i Politechnikę Poznańską.

Do 1997 roku był pracownikiem naukowo- badawczym i nauczycielem akademickim w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile.

Chęć pomocy w wychowaniu najmłodszego pokolenia Polaków sprawiły, że był założycielem i prezesem Pilskiego Towarzystwa Pływackiego. Był jednym z inspiratorów utworzenia Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pile.

 

Swoją życiową energię, twórcze doświadczenia, konsekwencję w swoich działaniach postanowił wdrożyć na rzecz rodzinnego miasta, dlatego w 2003 r. wrócił do Chodzieży i zająłem się gastronomią. Wydzierżawione pomieszczenia klubu „Hades” w Liceum Ogólnokształcącym zaadaptował na schludną, lubianą przez chodzieżan i młodzież szkolną jadłodajnię „Bartolini”. Kapitalny remont przeprowadził z własnych środków.

W roku 2009 z myślą o zagospodarowaniu czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz chęci niesienia pomocy rodzinom w trudnej sytuacji życiowej powołał fundację „Tęczowe Dzieciństwo” im. Janusza Korczaka, której jestem fundatorem i prezesem.

Od roku 2013 jest przedsiębiorcą i pełnomocnikiem firm ‘Vitro- plast” i „Pumar” Siemianowice Śl.

Przejął nadzór nad zaadaptowaniem historycznej, tzw. „rządcówki”( która w czasach PRL-u była oborą Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Ratajach) i przekształcił ją na współczesną halę produkcyjną z zapleczem socjalnym. Zrekultywował i zadbał o estetykę terenu wokół odnowionego budynku. Ta inwestycja jest moją chlubą, gdyż udało się uratować obiekt związany z historią ziemi chodzieskiej.

Zapał i chęć do podejmowania nowych wyzwań sprawiły, że w roku 2014 włączył się do powołania Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Ziemia Chodzieska”, którego jest obecnie prezesem.

W 2015 roku za swoje zaangażowanie i liczne przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności otrzymał tytuł „Człowiek 2015”, a w ub. roku jego fundacja dostała tytuł „Wspaniali 2017”.

Jest też wydawcą gazety „Ziemia Chodzieska”.

 

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Ziemia Chodzieska wyłoniło Andrzeja Michalskiego na kandydata na burmistrza Chodzieży.

Jego zamierzeniem jest zmiana koncepcji zarządzania miastem, idąca w kierunku działań władz lokalnych na rzecz większego uwzględnienia potrzeb i opinii mieszkańców, wdrożenia mechanizmów udziału obywateli w decyzjach dotyczących zagospodarowania przestrzeni publicznej i wydatkowania środków finansowych i wreszcie odbudowywania pozycji Chodzieży – jako miasta gospodarnego, przyjaznego i atrakcyjnego.

 

(K.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AnnaAnna

1 0

Zupełnie go nie znam 20:45, 10.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%