Zamknij
REKLAMA

W jakie fundusze ETF warto inwestować w Europie?

12:00, 16.09.2021 | materiały partnera

W wyniku zmian, które zaszły w możliwości kupna ETF z rynku amerykańskiego dla Europejczyków, warto przyjrzeć się z bliska funduszom, które są dostępne dla inwestorów z tego regionu.

O czym trzeba pamiętać przed rozpoczęciem inwestycji?

Przede wszystkim warto spojrzeć na walutę, w której są notowany fundusze ETF, a także na tu czy to identyczna waluta, w której znajduje się wybrany składnik aktywów. Jeśli nie, inwestor jest narażony na ryzyko kursowe wynikające z tej pary walutowej.

Kolejny istotny czynnik, który warto mieć na uwadze to płynność. Generalnie, amerykańskie fundusze ETF charakteryzują się większą płynnością niż te z Europy. Niezbędny jest zatem handel dzienny, aby odszukać regularnie handlowane wolumeny. W przypadku inwestowania długoterminowego, wielkość wybranego funduszu, a także potencjalne problemy z jego płynnością można prosto rozwiązać poprzez handel zleceniem z limitem.

Jeśli jesteś zainteresowany handlem funduszami ETF, przejdź do strony Saxo Bank Polska i sprawdź ofertę profesjonalnego brokera.

Fundusze ETF w ramach World Equity

Na pierwszy rzut, warto zainteresować się funduszami ETF w ramach World Equity. Są to:

  • IWDA – iShares MSCI World UCITS ETF

Jest największym funduszem ETF na rynku europejskim, który został skoncentrowany na ekspozycji na rynek światowy. Ten fundusz nie wypłaca inwestorom dywidendy. Wprost przeciwnie gromadzi je. Posiada przy tym około 1600 udziałów w 23 wysokorozwiniętych krajach.

  • EIMI – iShares Core MSCI Emerging Markets

Ten ETF koncentruje się przede wszystkim na inwestowaniu na światowych rynkach wschodzących. Jego największa ekspozycja obejmuje Azję i Amerykę Południową. Posiada aktualnie około 2600 spółek, co czyni go największym funduszem ETF w swojej kategorii. Siedziba funduszu mieści się w Irlandii, a łączny koszt zarządzania wynosi maksymalnie 0,2% rocznie.

  • EXSA – iShares STOXX Europe 600

Ten ETF jest notowany w euro. Oprócz niezaprzeczalnej wielkości, jego popularność bierze się głównie z tego, że zapewnia inwestorowi wprost idealny rozkład środków finansowych poprzez ich kapitalizację. Aktualnie obejmuje 200 największych spółek, a także 200 spółek o średniej kapitalizacji i 200 spółek z najmniejszych krajów europejskich. 

Inwestowanie w fundusze ETF to bez wątpienia dobry sposób na dywersyfikację portfela. Tak samo jednak jak w przypadku innych instrumentów finansowych, nie należy inwestować w to czego się nie rozumie. Tym samym kluczem do czerpania zysków z funduszy ETF jest odpowiednia wiedza i doświadczenie. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%